Rádio DAB Praha mění název a jde do FM

Po sedmi letech mění metropolitní stanice Českého rozhlasu název na Rádio Praha a svůj signál bude dále šířit nejen digitálně v DAB+, ale také v pásmu FM.

Radio DAB Praha

Regionální stanice Českého rozhlasu Rádio DAB Praha, která doposud vysílala pouze digitálně, spustí 2. ledna 2023 analogové vysílání na frekvenci 107,1 FM. Posluchači si stanici naladí digitálně i analogově pod novým názvem ČRo Rádio Praha

“Českému rozhlasu se podařilo najít novou frekvenci a díky tomu budeme moci rozšířit a vylepšit veřejnou službu pro obyvatele Prahy. Věřím, že ocení vysílání této moderní stanice, která přináší dopravní zpravodajství, informace o dění v Praze a také hraje popové a pop-rockové hity,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Cílovou skupinou Rádia Praha jsou posluchači ve věku 30-45 let, kteří se aktivně zajímají o život, kulturu a společenské události v hlavním městě. Pro řidiče bude přes den zařazován intenzivní dopravní servis každou čtvrthodinu. Hudební formát rádia bude založen na hitech posledních 10 let, které o večerech doplní speciály zaměřené na minoritní hudební žánry. Celkové zaměření rádia vystihuje claim Hity, doprava, informace.

Původně se pražská veřejnoprávní stanice nazývala Regina a v analogovém pásmu vysílala do listopadu 2015 na frekvenci 92,6 FM. Následně se přesunula do digitálního DAB+ pásma jako Regina DAB Praha. V říjnu 2019 se pak stanice přejmenovala Rádio DAB Praha a v lednu 2023 na Rádio Praha.

Návrat k analogovému FM vysílání dokumentuje pomalý a nepříliš úspěšný přechod k digitálnímu rozhlasovému vysílání v ČR. 

zdroj: Český Rozhlas