Rádio Česká Kanada mění majitele

Lokální jihočeské Rádio Česká Kanada má po 8 letech nového majitele. Změnu vlastníka ještě musí odsouhlasit regulátor – Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Rádio Česká Kanada, novm majitelem je Joe Media, Miroslav Pýcha

Rádio Česká Kanada je malá nezávislá regionální rozhlasová stanice, která vysílá od léta 2016 v lokalitě České Kanady na frekvencích Jindřichův Hradec 103,6 FM a Dačice 92,9 FM. Jedná se o hudební, žánrově nevymezené rádio s převahou české hudební produkce, která má mít dle licenčních podmínek 60-70 % podíl. Program přináší lokální informace a mluvené slovo by mělo tvořit 10 % vysílání. Stanice není členem oborových sdružení (APSV, ANROS) a reklamu si prodává vlastními silami.

Majitelé Rádia Česká Kanada, Rostislav Daněk a Bohumil Komínek, prodávají své podíly společnosti Joe Media, která by se tak měla stát novým 100% vlastníkem. Transakce, jejíž podmínky nebyly zveřejněny, ještě podléhá souhlasu regulátora, Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Vlastníkem Joe Media je podnikatel Miroslava Pýcha. Do jeho mediální skupiny patří HEY radio, Radio Color, digitální Rádio SÁZAVA a COLOR DAB+ multiplex, který šíří vysílání skupiny digitálních rádií v Praze a středních Čechách. Pýcha je také předsedou Asociace nezávislých rozhlasových stanic (ANROS) .

zdroje: RRTV, Rádio Česká Kanada