Rádio Blaník bude mít 25 let

Letos oslaví Rádio Blaník ze skupiny Media Bohemia 25. narozeniny. Pro své posluchače a fanoušky si připravilo řadu zajímavých událostí.

Rádio Blaník letos oslaví 25. narozeniny koncerte na Konopišti, šňůrou letních koncertů po celé ČR a vydá CD 25 let hezky česky

Rádio Blaník začalo vysílat 5. června 1999 jako lokální středočeská rozhlasová stanice, která nahradila původní Radio VOX. Pohodový program se spoustou českých písniček si získal mezi posluchači velkou oblibu. Proto vlastník stanice věnoval dlouhodobě hodně úsilí, energie a prostředků na rozšíření sítě vysílačů rádia. Na Blaník se postupně transformovala rádia Vranov, TEP, Děčín, Eldorádio, Karolína, OK, Valašsko, Egrensis, Petrov, Helax, Rubi a Contact Liberec. Od podzimu 2021 pokrývá Rádio Blaník svým signálem Čechy, Moravu i Slezsko a se stalo tak prakticky celoplošnou stanicí.

Tradiční oslavou rádiových narozenin je koncert Rádia Blaník na Konopišti. V rámci oslav čtvrt století vysílání na něm 25. května (jak symbolické) vystoupí dokonce zahraniční kapela Boney M s Liz Mitchell a více než desítka domácích interpretů jako Lucie Bílá, Michal David, No Name, Anna K, Michal Hrůza nebo O5 a Radeček. Koncert už je ovšem nějakou dobu vyprodaný.

Stanice v rámci oslav narozenin uspořádá celou šňůru Letních koncertů Rádia Blaník v menších městech a obcích po celé republice. Na nich kromě českých interpretů premiérově vystoupí také blanická kapela a zazní nová blanická hymna. „Letošní heslo Rádia Blaník zní Jedeme za vámi,“ říká Petr Uchytil, ředitel marketingu a produktu stanice, a dodává, „pohodová česká muzika lidi sbližuje, správně je naladí a my chceme, aby se s Rádiem Blaník zkrátka cítili dobře.“

Stanice také vydá CD desítkou nejoblíbenějších blanických hitů. Posluchači je mohou na webu vybírat ze 100 na Blaníku nejhranějších českých písní z posledních 25 let. Svým hlasováním tak rozhodnou o podobě Posluchači mohou hlasovat a vybrat tak své oblíbené skladby. Desítka nejvíce hlasovaných písní se objeví na novém CD s titulem 25 let HEZKY ČESKY. „To bude pak zdarma k dostání na všech našich akcích a výjezdech v letošním jubilejním roce,“ vysvětluje Daniel Rumpík, programový ředitel rádia.

zdroje: Rádio Blaník, Radiohouse