Radio 1 přesunulo plzeňský vysílač a zvýšilo jeho výkon

Radio 1 může přesunout svůj městský plzeňský vysílač přímo do města a zároveň zdvojnásobit jeho výkon na 200W.

Radio 1 přesunulo plzeňský vysílač a zvýšilo jeho výkon

Rada pro Rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) schválila v září změnu vysílacího stanoviště Radia 1 v Plzni. Stanice tak mohla přesunout svůj vysílač z Jižního předměstí z objektu U Borského parku 22 do centra města na budovu Mrakodrapu Bohemia, na Anglickém nábřeží 1, odkud od 3. 10. 2022 také vysílá. Zároveň mohla zvýšit maximální výkon vysílače ze 100 na 200 W a zlepšit tak posluchačům příjmové podmínky. 

 

 

Radio 1 vzniklo na jaře roku 1991, ale skutečný začátek vysílání přišel na podzim roku 1990 během výstavy Totalitní zóna v podzemí bývalého Stalinova pomníku v Praze na Letné. Vysílání tehdy ještě pirátské rozhlasové stanice Stalin vzbudilo mimořádný ohlas, ale bylo po pár dnech úředně zastaveno. Na začátku roku 1991 stanice obnovila vysílání v Praze už jako Radio 1 na frekvenci 91,9 FM. V prosinci 2016 pak stanice rozšířila své vysílání do Plzně na městské frekvenci 97,5 FM. V létě 2020 Radio 1 spustilo další dva vysílače, Liberec 98,7 FM a České Budějovice 100,2 FM.

Rádio je hudebně zaměřeno na alternativní hudební scénu a kulturu. Program se postupně vyvíjí, dnes jsou jeho základem různé formy současné elektronické a kytarové hudby. Místo ve vysílání mají i další hudební žánry jako hip hop, jazz, hard rock, reggae, world music, filmová hudba a další. Stanice patří do skupiny RADIO UNITED, reklamu prodává Media Club.

zdroj: Radio 1