První moravský koncert Rádia Blaník

Na prvním velkém koncertu Rádia Blaník na Moravě, který naplnil ostravskou Ostrava Arénu, vystoupily stálice české hudební scény.

Koncert Rádia Blaník v Ostravě se povedl

Velký koncert Rádia Blaník v Ostravar Aréně v sobotu 26. listopadu 2022 odstartoval zpěvák Michal Hrůza. Toho na podiu vystřídaly další hvězdy jako Helena Vondráčková, Anna K, Standa Hložek, Xindl X, kapela Slza nebo Čechomor. Závěrečné vystoupení pak patřilo kapele No Name. Koncert moderoval programový ředitel Rádia Blaník Daniel Rumpík a kromě něho se mohli fanoušci rádia na místě potkat i s dalšími moderátory stanice, např. s Jirkou Fröhlichech, Petrem Slívou a dalšími.

Rádio Blaník každoročně připravuje pro své posluchače a fanoušky koncert v přírodním areálu na Konopišti. Pětihodninový koncert ve velké sportovní hale v předvánočním období a na druhém konci republiky ale byl pro stanici riskantním krokem do neznáma. Produkčně byl koncert velmi dobře zvládnutý. Pochvalu si zaslouží bleskové přípravy pódia pro jednotlivé účinkující. Výběr interpretů odpovídá hudebnímu formátu rádia a tradičními vkusu jeho posluchačů. Vystupující zpěváci, zpěvačky a kapely k nadšení publika zahráli prakticky jen své největší hity. A diváci tak odcházeli domů spokojeni. Zaplněná hala zároveň ukázala, že si Rádio Blaník za dva roky vysílání v Ostravě našlo své posluchače a fanoušky. Stanice, která začala v Ostravě vysílat 9. listopadu 2020 si tak již našla pevné místo v kulturním a společenském dění na severu Moravy.

 „Koncert Rádia Blaník v Ostravar Aréně byl pro náš rádiový tým velkým zážitkem. Ostravští fanoušci vytvořili dokonalou atmosféru, na kterou poukazovali i jednotliví interpreti, kterým se zde skvěle vystupovalo. Moc za to všem našim posluchačům děkujeme,“ prozrazuje Daniel Rumpík, programový ředitel Rádia Blaník a dodává: „Děkujeme i našim fanouškům na sociálních sítích, kteří sledovali atmosféru koncertu pomocí livestreamů nebo fotoreportů na Facebooku a Instragramu rádia.“

zdroj: Rádio Blaník, RADIOHOUSE