Odstartoval Radiotalent 2024

Celostátní soutěž pro mladé muzikanty Radiotalent organizuje Radio Haná. Vítězům pootevře dveře do světa hudebního showbyznysu.

Radiotalent 2024 - 7. ročník soutěže pro mladé muzikanty, pořádá Rádio Haná, patronem je skupina O5 a Radeček

V březnu odstartoval 7. ročník celostátní soutěže Radiotalent. Mladí muzikanti soutěží ve třech žánrových kategoriích o přízeň poroty i posluchačů ve snaze dobýt hudební svět.

Talentová soutěž je určena pro mladé amatérské zpěváky, zpěvačky a kapely ve věkové kategorii od 18 do 30 let. Vyhlašuje ji Rádio Haná ve spolupráci s nahrávacím studiem TA Musica a kapelou O5 a Radeček, která je patronem projektu.

Letošní ročník přináší novinku v systému hlasování a výběru vítězů. Fanoušci budou moci v internetovém hlasování určit cenu veřejnosti pro objev roku v kategori pop, rock a electro. „Radiotalentem se pak stane kapela, která zaujme odbornou porotu, a to bez ohledu na žánrovou kategorii, vysvětluje Marek Berger, programový šéf Rádia Haná. A dodává „Zaujmout a přesvědčit porotu o svých kvalitách musí muzikanti hned dvakrát – výběrem soutěžní skladby, která ji posune do finále a pak také na finálovém koncertním večeru, kde finalisté zahrají naživo.“ „Vítězstvím v této soutěži může začít něco skvělého,“ doplňuje Ondřej Polák, baskytarista skupiny O5 a Radeček a zároveň jeden z porotců soutěže. Finálový večer proběhne 30. května v Bounty Rock Cafe v Olomouci.

Odborná porota pak určí celkového vítěze, který získá titul Radiotalent 2024 a možnost nahrát si singl v nahrávacím studiu TA Musica, natočit videoklip nebo vystoupit na festivalu Džemfest. Singl vítěze Rádio Haná také zařadí do vysílání.

zdroj: Rádio Haná