Media Bohemia optimalizuje vysílací sítě rádií

Mediální společnost optimalizuje sítě FM vysílačů svých stanic a plánuje místo Rádia Blaník z vysílače Mariánské Lázně 96,6 FM šířit signál Hitrádia.

Hitrádio má nahradit Rádio Blaník na vysílači Mariánské Lázně 96,6 FM v rámci optimalizace vysílačů rádií ze skupiny Media Bohemia

Media Bohemia je jednou z nejvýznamnějších mediálních skupin u nás. Do jejího portfolia patří čtyři rozhlasové programové sítě: Hitrádio, Rádio Blaník, Fajn rádio a Rock rádio, které dohromady pro šíření signálu využívají více než 240 FM vysílačů.

Protože se do rozhlasových sítí postupně začleňovaly dříve samostatné stanice, může být v některých lokalitách více vysílačů, které nyní šíří už identický program. A přitom zde může chybět signál jiné stanice za skupiny. Media Bohemia proto chce optimalizovat rozložení vysílačů mezi své rozhlasové sítě.

Aktuálně požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o změnu u vysílače

  • Mariánské Lázně 96,6 FM (200 W).

Tento vysílač Rádia Blaník by nově mělo využívat Hitrádio. Nahrazení jednoho vlastního rádia druhým na jednom vysílači sice na první pohled vypadá jednoduše, ale ve skutečnosti zase tak úplně jednoduché není. Změna podléhá souhlasu regulačního orgánu. To znamená správní řízení a minimálně změnu licence. A je zde také možnost, že RRTV změnu neschválí.

Součástí skupiny Media Bohemia jsou mediální zastupitelství RADIOHOUSE, MEDIA MARKETING SERVICES, MMS DIGITAL, zvuková produkce AudioTech nebo hudební portál RadiaCZ pro poslech rádií on-line přes webový prohlížeč nebo mobilní aplikaci. Kromě klasických FM rozhlasových stanic mediální skupina také provozuje několik internetových rádií.

zdroje: Media Bohemia, RRTV