Listopadové novinky na rádiích Media Bohemia

Letošní listopad přinesl celou řadu novinek ve vysílání Rádia Blaník, Hitrádia, Fajn rádia a Rock rádia ze stáje Media Bohemia.

Novinky na rádiích Media Bohemia

Rádio Blaník

Po dvou letech se vrací za moderátorské křeslo Rádia Blaník Iva Lecká. Vysílá každý všední den vždy od 12 do 16 hod. Kromě českých písniček v jejím pásmu zazní také rubrika herce Mirka Táborského Na cestách s Blaníkem. O víkendu Rádio Blaník nabídne s Ivou Leckou ještě nový pořad Dobré rady do zahrady.

„Iva je zkušená moderátorka s krásným hlasem. Navíc už na Rádiu Blaník jednou byla a okamžitě se tehdy zařadila mezi oblíbené tváře. Na chvíli se naše cesty sice rozešly, o to víc jsme rádi, že jsme se dali zase dohromady. Ivě a Rádiu Blaník to spolu totiž nadmíru sluší,“ říká s úsměvem programový ředitel Daniel Rumpík.

Stávající moderátor odpoledního vysílání Martin Císař na rádiu samozřejmě zůstává. „Do konce roku chystáme na Blaníku ještě jednu klíčovou změnu. Ta se bude do velké míry týkat právě Martina, který patří už od začátku našeho vysílání k nejoblíbenějším moderátorům. Už nyní můžeme slíbit, že se naši posluchači mají na co těšit,“ avizuje Daniel Rumpík.

Rádio Blaník je proslulé svými jarními narozeninovými koncerty na Konopišti. V sobotu 26. listopadu 2022 se pak poprvé uskuteční velký koncert Rádia Blaník na Moravě. V ostravské Ostravar aréně se mohou fanoušci rádia těšit na vystoupení Heleny Vondráčkové, Anny K, kapel No Name, Čechomor, Slza, zpěváků Michala Hrůzy, Xindla X nebo Standy Hložka.

Hitrádio

Programová síť Hitrádií zařadila do vysílání novou skečovou rubriku Historky z Tinderu se známou českou stand-up komičkou a producentkou Lucií Macháčkovu. Ta aktuálně k tématu vydala knižní prvotinu Historky z Tinderu. Minimálně 30 dílů této skečové show uslyší posluchači na regionálních Hitrádiích ve všední dny mezi 9 a 18 hod.

„Téma vztahů a seznamování je s ohledem na naši cílovou skupinu posluchačů pro obě naše rádia velmi atraktivní. Lucka navíc příběhy dokáže vypointovat během krátké chvíle. To je naprosto výborný předpoklad pro to, aby její knižní Historky z Tinderu fungovaly i na Hitrádiích,“ vysvětluje programový ředitel sítě Hitrádií Michal Merenda.

Fajn rádio

Z Historek z Tindru následně vznikne ještě online obsah pro Instagram Fajn rádia.

“Studovala jsem rozhlasovou scenáristiku, takže k radiové tvorbě mám velmi blízko. Ze spolupráce mám velkou radost, protože díky ní mám možnost dostat do svých Historek z Tinderu trochu toho svého autentického stand-upového projevu a oslovit tak další potenciální čtenáře,“ říká ke spolupráci stand-up komička Lucie Macháčková.

Rock rádio

Stanice postupně proměňuje svůj program, který začíná z velké části odbavovat ze studia Rock rádia z Prahy. Začátkem září se stal programovým ředitelem Ondřej Cikán. Nyní rádio rozšiřuje řady svých moderátorů a posiluje programovou složku. Nově na stanici moderují zpěvačky Annabelle Fárová a Leona Šenková.

„Rock rádio bylo doposud doménou mužů, a tak jsme se rozhodli, že nyní do vysílání zařadíme i nové bloky, které budou v režii ostřílených rockerek. Každodenní odpolední drive s názvem Rockovej voraz moderuje relativně nová tvář české hudební scény šansoniérka a duší rockerka Annabelle Fárová. O rockovém víkendu doplňuje řady moderátorů Leona Šenková, kterou mohou posluchači znát například z populární talentové soutěže,“ vysvětluje programový ředitel Rock rádia Ondřej Cikán.

Rock rádio také vypustilo do prodeje Kalendář slušných rockerek pro rok 2023. Je v něm dvanáct nejkrásnějších a nejslušnějších posluchaček rockerek, které ze 149 účastnic vybralo více než 53 tisíc hlasujících. 

Uvedené stanice ze stáje Media Bohemia obchodně zastupuje RADIOHOUSE.

zdroj: Media Bohemia, RADIOHOUSE