Hitrádio FM Plus začalo vysílat v Mariánských Lázních

Hitrádio FM Plus zprovoznilo nový vysílač Mariánské Lázně 96,6 FM. Posluchači si tak budou moci naladit stanici i v samotném lázeňském městě a jeho okolí.

Hitradio FM Plus novy vysilac Marianske Lazne 96,6 FM

Hitrádio FM Plus patří do skupiny Media Bohemia. Do jejího portfolia patří kromě rodiny Hitrádií další tři rozhlasové programové sítě, Rádio Blaník, Fajn rádio a Rock rádio. Uvedené stanice dohromady pro šíření signálů využívají více než 240 FM vysílačů. Media Bohemia má proto logicky snahu rozložení vysílačů mezi svá rádia optimalizovat.

Se souhlasem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) proto vysílač v Mariánské Lázně 96,6 FM (200 W), na kterém od roku 2014 vysílalo Rádio Blaník, využila pro FM Plus. Díky poloze města na úpatí CHKO Slavkovský les a záludnostem terénu se do lázeňského města signál FM Plus z Vysílače Mariánské Lázně 102,8 FM (500 W) ani z jiných vysílačů nedostal. „Jsme moc rádi, že jsme získali frekvenci 96,6 FM a můžeme rozšířit a zkvalitnit vysílání na Mariánskolázeňsku,“ říká Lucie Pacholíková, která má stanici Hitrádio FM Plus na starosti, a dodává: „V této oblasti už máme vysílač, který je od centra Mariánských Lázní vzdálený 5 km, ale kvůli členitému terénu nebyl příjem ve městě možný.“

Hitrádio FM Plus začalo vysílat ke konci roku 1991 pod názvem Rádio FM Plus. Od dubna 2008 se programově začlenilo do sítě Hitrádií a od dubna 2022 využívá i frekvence Hitrádia Dragon, které se s ním sloučilo. Samotné Rádio Dragon odstartovalo v zimě 1992 a v roce 2007 se stanice začlenila do rodiny Hitrádií už jako Hitrádio Dragon, aby v roce 2022 jako samostatná značka zaniklo. A právě z rádia Dragon původně pochází druhý vysílač v lokalitě, Mariánské Lázně 102,8 FM.

zdroje: Hitrádio FM Plus, Radiohouse