Hitrádia podporují stavbu hospicu Dům pro Julii

Hitrádia dlouhodobě podporují stavbu nového dětského hospicu Dům pro Julii v Brně. Charitativní ozdoby ve tvaru srdce se letos vyprodaly během týdne.

Dum pro Julii - Hitradio podporuje stavbu detskeho hospicu v Brně

Hitrádia dlouhodobě podporují stavbu brněnského dětského hospicu Dům pro Julii, díky němuž vznikne v ČR první zázemí pro dětskou paliativní péči. Tu podle odhadů aktuálně potřebuje asi sedm a půl tisíce dětí. Dům pro Julii je nezisková organizace poskytující zdravotní a sociální služby dětem s vážným onemocněním a jejich rodinám. Organizace se také podílí na výstavbě dětského hospice Dům pro Julii, který nabídne odlehčovací péči pro dlouhodobě i krátkodobě pečující a možnost společného prožití terminálního stadia onemocnění.

V rekordním čase se letos podařilo Hitrádiím v rámci každoroční předvánoční kampaně vyprodat charitativní vánoční ozdoby „srdce pro Julii“. Výtěžek z nákupu vánočních ozdob, který poputuje na podporu stavby dětského hospicu Dům pro Julii, činí stovky tisíc korun. V celkovém součtu, za všechny roky pomoci, jsou to už téměř dva miliony.

Letos jsme vyprodali všechny ozdoby za 6 dnů, což je opravdu rekord. Naši posluchači jsou úžasní a mají dobré srdce, proto i letos poptávka po ozdobách předčila naše očekávání a my musíme pro příští rok jejich množství opět navýšit,“ říká Michal Merenda, programový ředitel sítě Hitrádií.

 

Hitradio podporuje hospic Dum pro Julii - charitativní ozdoby Charitativní ozdoby Hitrádií – srdce pro hospic Dům pro Julii

 

„To jsou úžasné zprávy. Ještě nezačal advent a srdíčka už nejsou! Určitě bych chtěla všem poděkovat, protože díky této pomoci můžeme rozšířit tým sester, které jsou pro nás naprosto nezastupitelné, abychom mohli rodinám nabídnout více péče. Chtěla bych poděkovat všem posluchačům, všem týmům Hitrádií i všem interpretům, kteří nás podpořili. Velké díky celé společnosti Media Bohemia,“ řekla Radka Vernerová, zakladatelka Domu pro Julii.

Stavba domu pro Julii

Pozemek pro výstavbu byl vybrán již v roce 2018, v letech 2018 – 2021 byla vytvořena architektonická studie, projektová dokumentace i prováděcí dokumentace ke stavbě. Stavební povolení pro stavbu bylo vydáno v prosinci 2021. Zahájení stavby proběhlo symbolickým poklepáním základního kamene 19. července roku 2022. Dokončení stavby bylo naplánováno na druhou polovinu roku 2023 a spuštění provozu začátek roku 2024. Dům pro Julii bude stát v brněnské lokalitě Kociánka.

zdroj: RADIOHOUSE