Hey radio spustilo městský vysílač v Ostravě

Hey radio propojilo na severu Moravy území pokryté signálem z vysílačů v Opavě a Frýdku-Místku novým městským kmitočtem 99,5 FM s vysílačem v centru Ostravy.

Hey radio

Krátce po obdržení licence uvedlo Hey Radio do (zatím testovacího) provozu dokrývací kmitočet 99,5 FM z vysílače v centru Ostravy. Jde o městský vysílač s malým výkonem 50W, který pokryje signálem město a jeho nejbližší okolí. 

Pro stanici má ale nový vysílač velký význam, protože propojí dvě dosud samostatné lokality, kde si jeho program mohli posluchači nasadit, do jednoho celku.  Na severu Moravy tak je nově Hey Radio dostupné nejen obyvatelům Opavy a Kravař na kmitočtu 96 FM nebo Frýdku-Místku, Paskova, Vratimova a Havířova na kmitočtu 90,7 FM, ale také v Ostravě na 95,5 FM. 

Bude zajímavé sledovat, zda nový vysílač stanici pomůže získat více posluchačů. Celkově si její program naladí 30 tisíc posluchačů týdně v rámci celé ČR. Poslechovost Hey radia na severu Moravy je tak malá, že ji průzkum poslechovosti RADIOPROJEKT do výsledků ani nezařazuje. 

zdroj: Hey radio, SKMO RADIOPROJEKT,  1.1.-30.6.2022