Fresh radio chce 2 dokrývací vysílače

Ostravská nezávislá stanice Fresh radio se napodruhé snaží získat dokrývací kmitočet Klimkovice 88,6 FM a nově také Třinec 106,5 FM…

Fresh radio chce získat dva dokrývací kmitočty Klimkovice 88,6 FM a Třinec 106,5 FM

Fresh radio se snažilo získat dokrývač Klimkovice už vloni. Zvolilo ale nevhodnou strategii rozšíření stávající licence. RRTV její žádost zamítla, protože by to způsobila příliš velkou změnu signálem pokrývaného území.

Management stanice se poučil a napodruhé požádal o udělení nové licence. A rovnou pro 2 nové vysílače:

  • Klimkovice 88,6 FM (50 W)
  • Třinec 106,5 FM (50 W)

Klimkovický vysílač původně provozovalo zaniklé Rádio Dálnice. Po zrušení dopravního rádia v březnu 2023 osiřel a je mimo provoz. Protože se RRTV netají strategií umožnit využívání volných kmitočtů, řadu vysílačů po Rádiu Dálnice už získali a využívají jiné stanice. Je proto pravděpodobné, že RRTV oba vysílače Fresh Radiu schválí. Veřejné slyšení v řízení o udělení licence pro uvedené 2 vysílače už ostatně proběhlo a Fresh Radio bylo jediným žadatelem.

Nové frekvence by se ostravskému Fresh radiu velmi hodily, protože jeho jediný městský vysílač Ostrava-Karolina svým maximálním výkonem 50 W nepokryje kvalitním signálem ani samotné krajské město. Klimkovický vysílač zlepší možnosti příjmu signálu rádia v některých částech města. Zároveň se stanice, která svůj program silně zaměřuje na Ostravu, bude muset vyrovnat s novou výzvou, jak učinit svůj program dostatečně atraktivní i pro lidi z Třinecka. A to i s ohledem na skutečnost, že tato území budou od sebe oddělena celkem širokým pásem, kde FM signál rádia nebude dostupný.

Fresh radio vysílá od 24.prosince 2022 a svým formátem se snaží navázat na Rádio Helax, které své vysílání přesunulo do on-line prostředí a uvolnilo svůj FM vysílač síťovému Rádiu Blaník. Stanici provozuje společnost Tureček Media, která také prodává reklamu.

zdroje: RRTV, Fresh radio