Do rodiny Fajn rádií přibyly Fajn Fresh a Fajn Vibe

Skupina Media Bohemia spustila dvě nová on-line hudební Fajn rádia pro mladé posluchače a odstartovala projekt Fajn Nation.

Rodina Fajn radii ma 4 cleny: Fajn radio, Fajn Helax, Fajn Fresh a Fajn Vibe

Rodina Fajn rádia má už čtyři členy. K mateřskému rádiu a původně moravskému Fajn Helaxu se přidaly Fajn Fresh a Fajn Vibe. Obě nové stanice vysílají jen on-line a jejich stream zájemci najdou na webu nebo v aplikaci Radia.cz.

Fajn Fresh

má sloužit jako inkubátor, tréninkové rádio pro mladé začínající moderátory a živě vysílá od pondělí do čtvrtka odpoledne. „V rámci celé naší mediální skupiny se dlouhodobě potýkáme s nedostatkem rádiových moderátorů. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli vydat cestou vlastního rozvojového přístupu a vytvořit na Fajn Fresh prostředí, kde budeme systematicky vychovávat nové talenty pro celou naši mediální skupinu,“ přibližuje programový ředitel Fajn rádia Ondřej Cikán.

Fajn Vibe

je hudební, čistě rapové rádio. Aktuálně vysílá proud hudby bez moderátorů. „Fajn Vibe představuje naši odezvu na rostoucí popularitu rapové kultury mezi mladými lidmi. Tím, že začleníme Fajn Vibe do našeho portfolia Fajn rádií, rozšíříme náš dosah o další komunitu v rámci naší cílové skupiny,“ vysvětluje Ondřej Cikán.

Fajn Nation

je nový Fajn projekt, který propojuje on-air vysílání, on-line streamy a další on-line aktivity značky. Je to jakási platforma, kde mladí lidé mohou vyjadřovat své názory, myšlenky a sdílet příběhy. Fanoušci a posluchači Fajn rádia nahrají 60s video a pošlou ho do zpráv na Instagramu stanice. Redakce týdně vybere jedno video, které pustí do vysílání a zveřejní na sociálních sítích. „Takto budou mít mladí lidí možnost využít Fajn rádia jako hlásné trouby pro svůj názor, který bude slyšet. Jejich video může být o čemkoliv, o tom, co je štve, jak se k sobě lidé chovají ve škole, jak by si přáli, aby fungoval systém v práci nebo se mohou klidně vyjádřit k politice. U nás je to prostě bez hranic a omezení,“ dodává Ondřej Cikán.

Fajn rádia ze skupiny Media Bohemia obchodně zastupuje a reklamu na národním i lokálním trhu prodává Radiohouse.

zdroj: Radiohouse