ČRo chystá předvolební speciály

Český rozhlas pro podzimní volby do zastupitelstev obcí a do třetiny Senátu připravuje speciální projekt předvolebního vysílání na regionálních i celoplošných stanicích.

ČRo předvolební vysílání

Volby do zastupitelstev obcí se koná v pátek 23. září a v sobotu 24. září 2022 společně s prvním kolem voleb do třetiny Senátu.

ČRo chystá předvolební vysílání na regionálních i celoplošných stanicích. Program má přinášet základní informace o volbách, reportáže, debaty lídrů politických stran nebo senátní duely.

Celostátní stanice Radiožurnál a Plus odvysílají k volbám tři předvolební speciály, které se budou věnovat senátním volbám a také komunálním volbám v Brně a Ostravě. Volby v Praze pak postaví na debatách lídrů všech subjektů kandidujících v metropoli. Další tři moderované volební debaty dále stanice nabídnou i z menších měst či obcí.

Program regionálních stanic ČRo se zaměří na zpravodajství z okresních měst. V krajských městech to pak doplní i debatami lídrů všech stran. K senátním volbám budou regionální stanice představovat jednotlivé kandidáty prostřednictvím takzvaných volebních vizitek, které budou vycházet z jednotného dotazníku.

V den voleb připravuje Český rozhlas speciální bloky, které by kromě průběžných výsledků měly zahrnovat také živé vstupy z volebních štábů či komentáře expertů. Zpravodajský server iRozhlas.cz zároveň připravuje vlastní sčítací aplikaci o průběžných výsledcích z jednotlivých obcí. Před druhým kolem senátních voleb pak celostátní i regionální stanice odvysílají duely postupujících kandidátů.

zdroj: Český rozhlas