Český rozhlas získal vysílací licenci pro OH 2022 a 2024

ČRo nabídne sportovní vysílání ze zimních OH 2022 v Pekingu i letní olympiády 2024 v Paříži v plném rozsahu. Vysílací licence získal od společnosti Discovery Communications.

OH - olympijské kruhy v Paříži

„Český rozhlas dává tradičně olympijským hrám ve vysílání velký prostor. Získání vysílacích práv je pro nás skvělou zprávou a zároveň velkým závazkem. Už nyní se začneme připravovat na to, abychom posluchačům zprostředkovali co nejlepší sportovní zážitky přímo z místa konání olympijských her. Zejména program stanice Radiožurnál a digitální stanice Český rozhlas Radiožurnál Sport nabídne jako vždy živé vstupy, přenosy důležitých sportovních klání i ohlasy českých sportovců či expertů,“ uvedl ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný.

Český rozhlas je v současném okamžiku jediným rozhlasovým vysílatelem na území České republiky, který získal neomezenou licenci na vysílání OH – letních i zimních olympijských her v letech 2022 a 2024. Nabídne tak plnohodnotné zpravodajství z obou olympiád na všech stanicích, včetně nové digitální stanice ČRo Radiožurnál Sport.

zdroj: Český rozhlas