Český rozhlas Vltava slaví padesáté narozeniny

Před 50 lety, v neděli 4. září 1972 v 8:55 zahájila stanice Vltava svoje FM vysílání znělkou ze Smetanovy stejnojmenné symfonické básně.

CRo Vltava - nove multimedialni studio

V neděli 4. září uplynulo 50 let od zahájení vysílání stanice ČRo Vltava. Ta navázala na třetí program Československého rozhlasu určeného pro náročné publikum. Po Sametové revoluci se stanice začala věnovat kulturním tématům, které dodnes nabízí posluchačům.

„Ve svých padesáti je Vltava ve výborné kondici – setrvale roste poslech našich pořadů na online platformách, daří se nám udržovat zájem i o naše lineární vysílání. Je vidět, že kultivovaná kulturní stanice, jakou Vltava je, do tuzemského mediálního prostoru i dnes rozhodně patří,“ uvedla Jaroslava Haladová, šéfredaktorka stanice Český rozhlas Vltava.

Stanice v současnosti nabízí obsah pro náročné posluchače – kulturní publicistiku, rozhlasové hry, dokumenty a literaturu a také klasickou a jazzovou hudbu doplněnou současnou alternativní hudbou. Nově vysílá z moderního multimediálního studia v prostorách rozhlasového komplexu na pražských Vinohradech.

Kulaté narozeniny rozhlasová stanice velkolepě oslavila na Střeleckém ostrově v Praze ve společnosti hvězd vltavského éteru.

zdroj: Český rozhlas, foto: