Český rozhlas Střední Čechy místo ČRo Region

Středočeské vysílání Českého rozhlasu mění svůj název. Zanikající značku ČRo Region nově nahrazuje Český rozhlas Střední Čechy…

Střední Čechy mají novou značku rádia. Stanice ČRo Region zaniká a nahrazuje ji Český rozhlas Střední Čechy.

Středočeské vysílání Českého rozhlasu se od 1. července 2024 přejmenuje. Nově se bude stanice Český rozhlas Region identifikovat jako Český rozhlas Střední Čechy.

„Ke kompletnímu rebrandingu jsme přistoupili před několika lety. Poměrně výrazně jsme změnili vizuální identitu, grafiku apod. Postupně jsme se věnovali i názvosloví stanic Českého rozhlasu. V relativně nedávné době jsme přistoupili ke změně názvu Českého rozhlasu, region Vysočina na Český rozhlas Vysočina a postupně jsme hledali celou dobu nějaký smysluplný síťový název regionálního vysílání, jako je tomu například ve Francii,“ uvedl generální ředitel René Zavoral.

Podle Zavorala vedou všechny průzkumy ke zjištění, že regionální rozhlasové stanice je nejlepší popsat domicilem Ostrava, Plzeň nebo Brno, ale v případě Středočeského kraje, kde není daná příslušnost konkrétním městem, zvítězilo označení Střední Čechy. „Stejné je to i u Českého rozhlasu Sever, který vysílá z Ústí nad Labem. Kdysi to byl Český rozhlas Ústí nad Labem, ale v momentě, kdy se více osamostatnila liberecká redakce, tak to začalo čím dál tím více narážet,“ vysvětlil generální ředitel ČRo.

Krajské vysílání pro Středočeský kraj bylo z Prahy zahájeno 1. dubna 1963. Stanice fungovala až do roku 1990, kdy byla sloučena s pražským studiem, které následně získalo název Regina. V březnu 2001 zahájila Regina samostatné vysílání pro střední Čechy, samostatná středočeská stanice s názvem ČRo Region, Středočeský kraj začala fungovat v říjnu 2002. V roce 2015 byl název stanice zkrácen na ČRo Region a nyní se mění na ČRo Střední Čechy. Vlastní program stanice vysílá denně od 5 do 19 hodin, večer a v noci šíří společný program regionálních stanic Českého rozhlasu.

Přehled vysílačů ČRo Střední Čechy

  • Benešov – 99,0 FM
  • Příbram  – 100,0 FM  
  • Mladá Boleslav – 100,3 FM
  • Rakovník – 100,4 FM
  • Kladno – 100,5 FM
  • Kutná Hora – 100,5  
  • Praha – Cukrák – 100,7 FM

Aktuálně má ČRo Region 64 tisíc posluchačů (týdenní poslechovost, weekly reach).

zdroj a obrázek: Český rozhlas